Žetva medalja koprivničkih badmintonaša

Prvo kolo Kupa Hrvatske održano je u subotu 9. ožujka u Bjelovaru za kategorije do 11, do 15 i do 19 godina starosti te u nedjelju 10. ožujka u Zagrebu za kategorije do 13 i do 17 godina starosti.

Na natjecanju je sudjelovalo 12 članova Badmintonskog kluba Koprivnica koji su u konkurenciji najboljih badmintonaša Hrvatske ukupno osvojili 10 medalja: 4 zlatne, 3 srebrne i 3 brončane.

Brončane medalje osvojili su Hana Kos i Nuša Šikić u paru u konkurenciji djevojaka do 15 godina starosti, Fran Kovačić u kategoriji dječaka do 11 godina starosti i Jana Medvarić u kategoriji djevojčica do 11 godina starosti.

Srebrne medalje osvojili su Luka Koluder u kategoriji dječaka do 11 godina starosti, Filip Vedriš u paru s Vidom Novakom (BK Medvedgrad) u kategoriji dječaka do 13 godina starosti i Filip Kos u paru s Kristijanom Puljićem (BK Split) u kategoriji mladića do 17 godina starosti.

Zlatne medalje osvojili su Margareta Tot u kategoriji djevojčica do 11 godina starosti, Lara Tomjek pojedinačno i u paru s Anom Varivodom (BK Split) u kategoriji djevojčica do 13 godina starosti i Filip Kos u kategoriji mladića do 17 godina starosti.

Pohvala svim osvajačima medalja.

Posebno treba istaknuti izvrstan rezultat Luke Koludera koji se u svom prvom nastupu, pobjeđujući dvije godine starije dječake, prometnuo u novu veliku nadu koprivničkog badmintona.

Velika pohvala i drugoj našoj velikoj nadi, Margareti Tot koja je u posljednjih nekoliko mjeseci ostvarila golemi napredak.

Ogroman uspjeh ostvario je i Filip Kos koji je u tri godine, koliko trenira badminton, stepenicu po stepenicu preskakao sve svoje protivnike, napokon stigavši na najviše postolje i to u jakoj konkurenciji mlađih juniora.

I na kraju, još jedna u nizu pohvala na račun Lare Tomjek, naše reprezentativke, zvijezde prvog kola Kupa, koja je svoju izvrsnost potvrdila osvojivši čak dvije zlatne medalje, u pojedinačnoj i u parskoj konkurenciji.