U Osijeku održano prvo kolo Regionalnog kupa

Sedam mladih badmintonaša Badmintonskog kluba Koprivnica natjecalo se ove nedjelje 24. ožujka 2024. u Osijeku na prvom kolu Regionalnog kupa. Svi su se u Koprivnicu vratili s barem jednom medaljom oko vrata.

Zbog malog broja prijavljenih igrača nije održana kategorija za dječake do 11 godina starosti pa je naš najmlađi natjecatelj Luka Koluder nastupio u kategoriji do 13 godina starosti pojedinačno i u paru s Filipom Vedrišem hrabro se boreći protiv i do četiri godine starijih dječaka. Filip i Luka u paru osvojili su brončane medalje, a Filip Vedriš osvojio je još jednu brončanu medalju u pojedinačnoj konkurenciji.

Margareta Tot je u pojedinačnoj konkurenciji pobijedila u kategoriji djevojčica do 11 godina, a zatim se natjecala i u starijoj konkurenciji, s djevojčicama do 13 godina starosti. U toj kategoriji pobjedu je dominantno odnijela naša Lara Tomjek, a Jana Medvarić i Margareta u parskoj su konkurenciji osvojile srebrnu medalju.

U konkurenciji djevojčica do 15 godina starosti nastupile su Nuša Šikić i Hana Kos pojedinačno i u paru. Nuša je osvojila treće mjesto ispred četvrte Hane, a zajedno, u parskoj konkurenciji, stale su na najviše postolje i okitile se zlatnom medaljom.