Održano treće kolo Hrvatskog kupa

Ovog vikenda u Donjoj Stubici održano je treće kolo Hrvatskog kupa za mlade badmintonaše. U subotu 7. rujna badmintonaši su se natjecali u kategorijama do 11, 15 i 19 godina starosti, a u nedjelju 8. rujna u kategorijama do 13 i 17 godina starosti.

Na trećem kolu Kupa natjecalo se šest članova Badmintonskog kluba Koprivnica: Margareta Tot, Filip Vedriš, Lara Tomjek, Hana Kos, Filip Kos i Miroslav Bajrić, koji su ukupno osvojili četiri zlatne, dvije srebrne i jednu brončanu medalju.

Margareta je nastupila u kategoriji do 11 godina starosti te, pobijedivši na kupu po treći puta ove sezone, potvrdila svoju dominaciju nad godinu dana starijim i za glavu višim djevojčicama.

Filip Vedriš osvojio je četvrto mjesto u pojedinačnoj i parskoj konkurenciji dječaka do 13 godina starosti. Iako mu je ovaj put izmakla medalja, Filip je pokazao velik napredak u igri te se nadamo da će se iduće godine boriti za pobjedu u navedenoj kategoriji i zadržati svoje mjesto na popisu reprezentativaca.

Lara Tomjek, naša druga reprezentativka, osvojivši zlato u pojedinačnoj i parskoj konkurenciji, dominirala je u kategoriji djevojčica do 13 godina. Osim toga, dan ranije, ona i Hana Kos u kategoriji djevojčica do 15 godina starosti osvojile su treće mjesto pa je time Lara postala ukupno najtrofejnija igračica trećeg kola Hrvatskog kupa.

Filip Kos bio je vrlo blizu Larinu uspjehu s osvojenim zlatom u pojedinačnoj konkurenciji do 17 godina starosti i dva srebra u parskim konkurencijama do 17 i do 19 godina starosti. Nadamo se da se bliži dan kad će i on zaslužiti poziv izbornika u juniorsku reprezentaciju.

Na kraju, treba pohvaliti odličan rezultat i napredak u igri Miroslava Bajrića, koji je u paru s Filipom Kosom osvojio srebrnu medalju u konkurenciji mladića do 19 godina starosti, u izvrsnom i do zadnjeg poena napetom meču, a za dlaku mu je izmakla medalja u pojedinačnoj konkurenciji te je osvojio četvrto mjesto.