Ovog vikenda badmintonaši nastupili u Novskoj i Osijeku

U Novskoj je u subotu 14. rujna na četvrtom kolu Regionalnog kupa nastupilo osam badmintonaša Badmintonskog kluba Koprivnica: Luka Koluder, Lucas Jug, Margareta Tot, Jana Medvarić, Filip Vedriš, Lara Tomjek, Hana Kos i Nuša Šikić.

Luka i Lucas odmjerili su snage u finalu kategorije dječaka do 11 godina. Luka, iako dvije godine mlađi, dvije je godine iskusniji badmintonaš, što je presudilo u vrlo neizvjesnom meču na tri igre pa se Luka okitio zlatnom, a Lucas srebrnom medaljom.

U kategoriji djevojčica do 11 godina starosti Margareta Tot osvojila je srebrnu medalju.

U kategoriji dječaka do 13 godina Filip Vedriš osvojio je srebro pojedinačno i broncu u paru s Lukom Koluderom.

U kategoriji djevojčica do 13 godina starosti Lara Tomjek osvojila je zlatnu medalju i pojedinačno i u paru s Lucijom Alebić iz Bjelovara, a Margareta Tot i Jana Medvarić u paru su osvojile srebrnu medalju.

U kategoriji djevojčica do 15 godina pojedinačno zlato je osvojila Nuša Šikić, a srebro Hana Kos. U istoj starosnoj kategoriji Hana i Lara u paru su osvojile prvo mjesto. Lara je time svojoj zbirci pridodala i treće zlato pa je, nakon što joj je to uspjelo na Hrvatskom kupu prošli tjedan u Donjoj Stubici, ponovo ponijela titulu najuspješnije badmintonašice turnira.

U Osijeku su u nedjelju 15. rujna na trećem kolu Hrvatskog kupa za seniore nastupili naši juniori Filip Kos i Miroslav Bajrić. Filip je u pojedinačnoj konkurenciji zauzeo četvrto, a Miro peto mjesto, dok su zajedno u parskoj konkurenciji zauzeli četvrto mjesto.

Na Hrvatskom kupu za seniore osvajanje medalje nije nam bilo cilj, pa nismo nimalo nezadovoljni plasmanom, a kvalitetna igra koju su dečki prikazali u srazu sa starijim i iskusnijim igračima pokazuje njihov veliki napredak i podiže nam samopouzdanje zbog čega s optimizmom čekamo njihove iduće nastupe.